Strona główna » Newsy

2 wystawy: BIEBRZANY w Płocku oraz NOWY ORLEAN w Kownie

Dodano: 17 kwietnia 2015

Wystawa Henryka Malesy w Kownie

Nowy Orlean – wystawa fotografii w rodzaju nostalgicznej wędrówki po ulicach, klubach jazzowych i bluesowych Nowego Orleanu .
Kowno VMU Great Hall – 23 – 30 kwietnia 2015 roku.Nowy Orlean web

 

Wystawa Henryka Malesy i Wojteka Nogi w Płocku

Biebrzany – nazwa pajęczyn w charakterystyczny sposób rozpiętych na drzewach, krzewach i innych roślinach zalegających brzegi, łąki, wymokliska, bagna, grądy, trzęsawiska, płoty, słupki i wszystko co istnieje lub rośnie w okolicach i na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, popularnie zwanego Bagnami Biebrzy.

Biebrzany – seria zrobionych na Bagnach Biebrzy w październiku 2013 roku fotografii pajęczyn, wydzierganych przez nieznanego bliżej pająka i jego wielką rodzinę, w ramach codziennej mozolnej pracy. Fotografie te charakteryzują się Biebrzanami (patrz: encyklopedyczna definicja Biebrzan wyżej) wykonanymi w technikach: kolorowej i monochromatycznie.

Obydwie definicje Biebrzan stworzone zostały na użytek własny i niniejszej wystawy.

Można dyskutować, co kto widzi na zdjęciach i co widzi w tych raz miękko oszronionych, raz pokrytych kroplami wody, a innym razem po prostu rozpiętych i zawieszonych w przestrzeni pajęczych firanach, ale według nas te pajęczyny to kwintesencja Biebrzy w tym czasie.

Kształty, konstrukcje i architektura tych pajęczych budowli zafascynowała nas na tyle, iż uznaliśmy,  że jest to godne ujęcia.
Czy słusznie – oceńcie to Państwo sami.

Wystawa w Towarzystwie Naukowym Płockim czynna od 16 kwietnia do 22 maja 2015
Zapraszają autorzy: Towarzystwo Naukowe Płockie i autorzy: Henryk Malesa i Wojtek Noga

Plakat_web